top of page

ХХІ століття, на відміну від попереднього, буде ще більш науково-технічно прогресивним. І цей прогрес несе з собою як багато позитивного, так і цілий ряд небезпек техногенного, природного, біологічного характерів тощо.

 

Основне завдання сім’ї, навчального закладу - виховання з раннього дитинства громадянина, який здатний самостійно й свідомо протистояти небезпекам різного характеру, що дозволить йому активно брати участь у суспільному житті, відстоювати основні принципи безпечного життя, діяльності та відпочинку. Діти повинні знати про світ небезпек, який їх оточує, мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та з природою.

 

В основі терміну ''безпека життєдіяльності'' лежить співвідношення ''людина–середовище проживання''. Частіше жертвами нещасних випадків, аварій, стихійних лих стають діти. Як правило, вони не знають елементарних правил поведінки або просто бездумно та безпечно поводять себе на вулиці, на воді, під час купання, на дорозі, в побуті тощо. Разом з тим вони і самі створюють небезпечні ситуації.

 

Щоб протистояти такому явищу в суспільстві, треба змінити наше ставлення до нещасних випадків, озброївши підростаюче покоління певним багажем знань, забезпечивши сприятливі умови для життя, навчання, відпочинку.

 

Організація роботи з безпеки життєдіяльності в Ушомирському закладі дошкільної "Сонечко"освіти проводиться згідно з "Положенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах та закладах освіти", затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 року № 563. Це Положення визначає єдину систему організації роботи з охорони праці в ЗДО. 

На підставі нормативних документів адміністрація ЗДО планує роботу щодо охорони життя і здоров'я учасників навчально-виховного процесу, зазначаючи в плані заходів: 

- охорона праці; 

- пожежна безпека; 

- дитячий травматизм; 

bottom of page